Вітаю Вас, Гість

16:05
Увага - вірус!!!

Пам'ятка для населення - Геморагічна лихоманка Ебола

 

Хвороба Ебола (раніше називалася «геморагічна лихоманка Ебола») - гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, що викликається вірусом Ебола, та характеризується високою летальністю (50 – 90%). У природі резервуаром вірусу є, головним чином, кажани та мавпи. Вірус Ебола був вперше виявлений у 1976 р. в районі річки Ебола на території теперішньої Демократичної Республіки Конго. Відтоді спалахи цієї хвороби періодично з’являються в ряді африканських країн.

Натепер велика епідемія цієї хвороби спостерігається в Західній Африці (Гвінея, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Нігерія, Сенегал) із числом захворілих понад 3 тис. осіб (померло понад 1.5 тис. хворих). Перший хворий заразився від інфікованої тварини. Надалі має місце передача вірусу від людини до людини.

Вірус поширюється в результаті прямого контакту (через пошкоджену шкіру або слизові оболонки) з кров'ю і біологічними рідинами хворої людини (сеча, фекалії, слина, блювота і сперма) або через контаміновані вірусом об'єкти (наприклад, медичні голки, деякі предмети щоденного вжитку). Та ситуація, що склалася в Західній Африці, значною мірою пов’язана з недотриманням правил особистого захисту при догляду за хворими, недостатньою кількістю медичних закладів та медичного персоналу, небажанням населення звертатися за медичною допомогою та дотримуватися відповідних рекомендацій, особливістю обрядів при похованні.

Людина, що була в контакті з хворим, може захворіти на протязі 2 – 21 дня (часто 8 – 10 днів). Ознаками захворювання є лихоманка (швидке підвищення температура тіла 38,6°С та вище ), сильний головний біль, біль у горлі, м'язові болі, блювання, діарея, біль у животі, можуть спостерігатися кровотечі різної локалізації або гематоми інколи висип на шкірі.

Інфікована людина стає заразною за умови наявності у неї симптомів захворювання. При видужанні, коли зникають симптоми, людина перестає виділяти вірус за виключенням статевого шляху передачі, оскільки вірус може знаходитися у спермі чоловіків протягом 3 місяців (їм рекомендується утримуватися від статевих контактів або використовувати презервативи протягом 3 місяців).

Хоча при відвідуванні тих країн, де зараз спостерігається епідемія хвороби Ебола, ймовірність зараження є низькою, при відсутності особливої необхідності краще відмовитися від їх відвідування. У разі перебування на їх території слід дотримуватися наступних дій:

-Уникати контакту з хворою або підозрілою на хворобу людиною.

-Часто мити руки з використанням дезрозчинів.

-Уникати контакту з кров'ю та біологічними рідинами будь-якої людини, особливо тих, хто хворий.

-Не працювати з об'єктами, які можуть бути контаміновані кров'ю або біологічними рідинами інфікованої людини.

-Не торкатися до тіла людини, яка померла від хвороби Ебола.

-Не торкатися кажанів і приматів або їх крові і біологічних рідин, не торкатися та не їсти сирого м'яса цих тварин.

-Уникати потрапляння до лікарні, де проходять лікування пацієнти з хворобою Ебола, за іншою медичною допомогою.

-У той же час, у разі появи лихоманки (температура тіла 38,6°С та вище) та будь-яких з інших наступних симптомів: головний біль, м'язові болі, діарея, блювання, біль у горлі, біль у животі або нез'ясовні синці чи кровотечі - необхідно відразу звернутися за медичною допомогою.

-Обмежити контакти з іншими людьми по дорозі до лікаря, не відвідувати більш ніяких об’єктів, крім лікувального закладу.

Після повернення з тих країн, де зараз спостерігається епідемія хвороби Ебола, слід звернути увагу на своє здоров'я та слідкувати за ним протягом 21 дня (щонайменш щоденно проводити термометрію).

У разі появи в цей період симптомів описаних вище - необхідно застосувати марлеву пов’язку (з 4 – 5 прошарків марлі) та відразу звернутися за телефоном за медичною допомогою.

Необхідно обов’язково попередити лікаря про перебуванні протягом попередніх 21 діб у країнах Західної Африки.

 

 

Переглядів: 415 | Додав: Оса | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: