Вітаю Вас, Гість

20:24
У нас є кому продовжувати поетичні традиції

26 лютого відділами культури та освіти районної державної адміністрації до Дня рідної мови та 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки проведено огляд-конкурс авторської поезії. Організатори розділили учасників за віком: до першої групи увійшли учні віком до 12 років, до другої – від 13 до 17 років. Учасники мали представити на розгляд журі один власний твір, написаний українською мовою.

До складу журі увійшли бібліотекар 1 категорії Любов Луценко, Заслужений працівник культури Тетяна Палатна, голова шевченківського товариства “Тарасовий заповіт” Юрій Авраменко. Головою журі була поетеса, член Національної спілки письменників України Наталя Павлик.

На початку конкурсу учні читали вірші Лесі Українки, школярі з Єрківець та Жовтневого показали літературно-мистецькі композиції із використанням поезії Лесі Українки. Артисти молодіжного театру “Кредо” з ЦПТО виконали уривок із її драматичної поеми “Бояриня”.

Огляд-конкурс авторської поезії відкрив художній керівник колективу “Дніпрові хвилі” Микола Козачук. І хоч його виступ був поза конкурсом, ця авторська поезія високого рівня немов би задала тон змагання юних поетів-виконавців. У першій віковій категорії журі не змогло визначити єдиного переможця. Після тривалого обговорення перше місце присудили двом учасницям: тринадцятирічній Тетяні Голоті із Виповзок (вірш “Я дуже люблю Україну”) та десятирічній Вікторії Корнієнко з Вовчкова (“Проходять роки за роками”). Друге місце журі віддало дванадцятирічній Альоні Мамітько із Дем’янець, третє отримала Анжеліка Андрієнко із Лецьок.

У другій віковій категорії найбільшу кількість – 10 балів – отримала за свій вірш “Герої-захисники” п’ятнадцятирічна Ольга Максимчук із Світанківської школи. Другою із віршем “Чому так буває…” стала семикласниця із Стовп’ягМарина Падило. Третє місце журі одноголосно віддали семикласниці Яні Марченко із Улянівки (“Тарасова доля”).

Організатори нагородили переможців та призерів грамотами та грошовими преміями, а решта учасників отримала заохочувальні призи. Привітала конкурсантів з успішними виступами заступник голови РДА Світлана Шевченко. Підбиваючи підсумок конкурсу, голова журі Наталя Павлик зазначила:

– Радує те, що юні поети пишуть про минуле, але обов’язково зачіпають, осмислюють сьогодення. Чомусь на конкурс подали свою поезію лише дівчата. Мабуть, хлопчики іще бояться виносити на загал свої твори. Я впевнена, що наші майбутні захисники пишуть вірші і співпереживають подіям, що відбуваються нині. Особливе враження на мене справив виступ Ольги Максимчук. У її виступі була невеличка інсценізація, твір сюжетний. Дивує, що ось в такому віці вона вже зуміла осягнути реалії сьогодення.

За результатами конкурсу зазначу, що на Переяславщині є діти, які пишуть гарні вірші, а це наше інтелектуальне майбутнє, майбутнє нашої переяславської літератури, у якої глибокі, давні традиції.

Переглядів: 463 | Додав: Оса | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: